000

2017. április 8., szombat

"Passió vagy passzió" - ifjúsági találkozó Pilisen

Passió vagy passzió címmel a Dél-Pest Megyei Evangélikus gyülekezetek konfirmandusainak és ifjúsági csoportjainak találkozót szerveztek 2017 április 8-án, szombaton a pilisi gyülekezetben.


A nap előkészítését Szucsák Előd megyei ifjúsági felelős és a vecsési segítői készítették elő. A bevezető közös éneklés után Heinemann Ildikó a közismert ige
„Úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta…” Jn 3.16.
alapján vezette be a nap témáját: Mit jelent számunkra a kereszt? Mit jelent az az eseménysor, ami Jézus Krisztussal történt a kereszten?


 A közös együttgondolkodást egy rövid film bejátszása előzte meg, majd pedig a szenvedés és a szenvedély témakörében beszélgettek a fiatalok közösen is és csoportokra bontva.  A beszélgetések mellett nem maradt el egy kis játék és az egymással való ismerkedés sem. Köszönet a szervezők között a pilisi gyülekezet segítőinek is, akik a közös ebéd és a vele járó asztalközösség élményével is erősítették a találkozót. A szervezők ígérték, hogy a jövőben ennek a típusú találkozóknak is lesz folytatása. 

Cikk és kép: Kustra Csaba

2017. március 27., hétfő

Bibliaverseny Albertiben

Minden évben a Dél-Pest Megyei Egyházmegyében is az egyik legnagyobb létszámú találkozónak számít a gyermek bibliaverseny. Az egész év során kiscsoportos foglalkozásokhoz szokott hittanozó gyerekeknek ezen az alkalmon van lehetőségük átélni és megtapasztalni a nagyobb létszámú közösséget, imában, éneklésben, játékban.  2017 március 25-én, szombaton, Albertiben szervezett találkozó és egyben megmérettetés is meghaladta a 100 főt. 


Balogh Eszter egyházmegyei katechetikai felelősnek több hetes előkészület és egyeztetés után sikerült minden részletében összeállítani a nap menetét és feladatait, hogy a különböző korcsoportokban a végén lehessen eredményt hirdetni. Az egész nap zenei részét Csadó Balázs lelkész és az irsai ifjúság csapata, a lelki vezetést pedig Horváthné Csoszánszki Márta pilisi lelkész irányította.


A bibliaverseny gondolatvilágát az Apostolok Cselekedeteinek könyve alapján Pál apostol életének eseményei hatották át, különös tekintettel a találkozó vezérgondolata:
Menj el, mert választott eszközöm ő, hogy elvigye a nevemet a pogányok, a királyok és Izrael fiai elé. (ApCsel 9. 15)
Horváthné Csoszánszki Márta bátorító mondataiban rámutatott arra, hogy ez a mondat nemcsak egykor Pál apostolra vonatkozott, hanem ma ránk is. Krisztushoz térni és áldott eszközévé lenni otthonainkban, iskolában, gyülekezetben. A bibliaverseny eredményhirdetésénél kiderült, hogy az országos találkozón a szolnoki, pilisi, ceglédi gyülekezetek csoportjai folytathatják a megmérettetést. Köszönet nemcsak a szervezőknek, hanem a versenyt és a napot felvállaló önkéntes segítőknek is. 

Cikk és képek: Kustra Csaba

2017. március 10., péntek

Lelkészgyűlés Péteriben

A lelkészek közössége 2017 március 8-án a Péteri gyülekezetben tartotta meg az esedékes találkozót.


A napot kezdő istentiszteletet Balogh Eszter dabas-gyóni lelkész végezte. Az igehirdetési előkészítőt Selmeczi Lajos monori lelkész, az előadást Heinemann Ildikó vecsési lelkész vezette be.


Az együttlétet segítő helyet és vendéglátást a péteri gyülekezet szeretete biztosította.

Cikk és képek: Kustra Csaba

2017. február 25., szombat

Pénztárosok találkozója Albertiben

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye gyülekezeteinek pénztárosai és képviselői az alberti gyülekezeti teremben gyűltek össze 2017. február 25-én, szombaton, hogy ebben az évben is áttekintsék és megbeszéljék a pénztárosi teendőket. 


A közös gondolkodást Dobrovolni Máté az egyházmegye másodfelügyelője, számvevőszékének képviselője és szakértője vezette és segítette, amit ezúton is köszönünk. 


Köszönet az alberti gyülekezetnek is a délelőtt során nyújtott vendéglátásért és a gyülekezeti terem biztosításáért.

Cikk és kép: Kustra Csaba