000

2015. május 8., péntek

Lelkésziktatás Péteriben

Lelkészt itattak 2015. május 2-án, szombat délután 3 órakor a péteri evangélikus templomban. Mind a gyülekezet és mind Óvári Péter János lelkész részéről hosszas mérlegelés után jutottunk el eddig a mai napig - kezdte Győri Péter Benjámin esperes beiktatási gondolatait. Reménységünk az, hogy ez a megfontoltság meghozza hosszútávon is az eredményét.


Az esperes az iktatási meghívó igéje a Róm 8. 15 alapján tett bizonyságot az evangéliumról.

"Mert nem a szolgaság lelkét kaptátok, hogy ismét féljetek, hanem a fiúság Lelkét kaptátok, aki által kiáltjuk: Abbá, Atya!"

Igehirdetésében az állatidomításnál is gyakran használt ostor és a kockacukor eszközein keresztül mutatott rá arra, hogy Isten a mi Atyánk, nem egyfajta külső kényszerítéssel akar munkálkodni közöttünk. Ő Krisztusban bizalmas közösségbe akar lépni velünk, hogy így találjuk meg értelmét életünknek és szolgálatunknak ott ahol élünk és mozgunk minden nap. A beiktatást követően Óvári Péter János lelkész szintén a Róm 8. 15 alapján szólt. Bizonyságában felhívta a gyülekezet figyelmét arra, hogy a gyülekezetbe érkezése előtt személyesen meglátta az igéből „fiúságát”. Felismerte, hogy Krisztus által nem sárga, netán piros, hanem tiszta lapot kapott és így jött és végzi a szolgálatát. Jó volna, ha ezt az örömöt minél többen az ige alapján átélnék Péteriben is és más gyülekezetekben és az Isten által kapott fehér lapot tartanák egymásnak. „Péteribe az Istentől kapott fehér lappal jöttem. A fiúság Lelke mindig figyelmeztet, hogy a bűn rabszolgaságából Isten szabad gyermeke lettem. Lelkészként, Isten küldötteként, fehér lap van a kezemben. A Király aki elengedte minden tartozásunkat, arra tanít hogy mi is ezt tegyük az adósainkkal.„

A lelkész igehirdetése után közgyűlés következett, ahol a péteri gyülekezet felügyelője Varga Józsefné irányításával köszöntések sora következett az egyházmegye, a gyülekezet, a település és a család képviselői részéről. A lelkészek nemcsak igével, hanem zenekarukkal is szolgáltak. A lelkészt a péteri hagyományőrző kör, Kalina Enikő énekes és helyi fúvósok is köszöntötték. Az ünnepi közgyűlést szeretetvendégség követte, melynek az Általános Iskola egyik erre alkalmas helysége adott helyet. 

Köszönet a szervezőknek a vendéglátásért.

2015. április 9., csütörtök

Lelkészgyűlés Monoron

Az egyházmegye lelkészei közvetlenül húsvét utáni szerdán, április 8-án gyűltek össze a monori gyülekezetben. A találkozó Istentisztelettel kezdődött, melyen Blatniczky János pilisi pap szolgált. 


Az Istentisztelet után a gyülekezeti teremben folytatódott a közös együttlét, ahol a vasárnapi előkészítőt Selmeczi Lajos monori lelkész, az előadást pedig Bak Péter egyházmegyei főfelügyelő tartotta.  Az előkészítő és az előadás megbeszélése után az esperes és a felügyelő tájékoztatása következet a fontos tudnivalókról és az előttünk álló alkalmakról, feladatokról. A gyűlést közös ebéd zárta. Köszönet a vendéglátó monori gyülekezetnek a vendéglátásért.

Cikk és fotó: Kustra Csaba

2015. március 24., kedd

Bibliaverseny

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye gyülekezetei március 21-én a gyóni gyülekezetben rendezték a 2015. évre meghirdetett megyei szintű bibliaversenyt.


A megmérettetésre 52 gyermek érkezett, akiket lelkészeik, szüleik kísérték el. Az alkalom a templomban indult, ahol Győri Péter Benjámin esperes vezetésével énekkel, közös imádsággal és igehallgatással hangolódtak rá a gyermekek a rájuk váró versenyre. Az Istentisztelet után Balogh Eszter gyóni lelkész egyben az egyházmegye nemrég megválasztott katechetikai felelősének irányításával folytatódott tovább a nap. A gyóni gyülekezet épületeinek a versenyre alkalmas termeiben csoportokra bontva töltötték ki az előre összeállított feladatlapokat, hogy megállapítható legyen, melyik csoport jut tovább az áprilisban várható országos versenyre.


Végül a pilisi, szolnoki gyermekek egyes csoportjaiból kerültek ki a továbbjutók. Köszönet a szervezőknek és a gyülekezetnek a nap megvalósításához nyújtott minden fáradozásért és vendéglátásért.  
Fotó, cikk: Kustra Csaba

2015. március 14., szombat

Ifjúsági vezető klub Szolnokon

Hosszabb lélegzetvételű szünet után március 14-én, szombaton folytatódott az ifjúsági vezetőképző klub Szolnokon.


A nap délelőtti óráiban a gyülekezeti élet motorja az evangélium tartalmi mélységei és összefüggései kerültek előtérbe, majd délután az evangélium átadásának módja. A téma felvezetését és közös megbeszélését Győri Péter Benjámin a Dél-Pest Megyei Egyházmegye esperese és Kustra Csaba lelkész koordinálta. A résztvevő érdeklődők megerősödtek abban, hogy célszerű mind a kisgyermekek, ifjúság és más egyéb közösségekben fontos az alkalmakat, beszélgetéseket, igetanulmányozást az egész bibliát átható evangélium igazsága felől nézve vezetni. Jó volt nemcsak átgondolni, hanem át is élni, hogy nem a bűnökkel, hibákkal szennyezett emberi igyekezet, gondosan megtervezett programok, hanem a kétezer éve elvégzett és értünk tett megváltás adja mindnyá-junknak az erőt, szabadulást és az Atyával való bensőséges közösséget és az ebből fakadó életminőséget. 

A napot a templomban tartott közös dicsőítés, imádság és igehallgatás zárta. Köszönet Jávorszki Tímeának és Ács Katalinnak a program előkészítésében, szervezésében végzett fáradozásáért és a gyülekezetnek a hely biztosításáért.

Cikk és fotó: Kustra Csaba