000

2015. április 9., csütörtök

Lelkészgyűlés Monoron

Az egyházmegye lelkészei közvetlenül húsvét utáni szerdán, április 8-án gyűltek össze a monori gyülekezetben. A találkozó Istentisztelettel kezdődött, melyen Blatniczky János pilisi pap szolgált. 


Az Istentisztelet után a gyülekezeti teremben folytatódott a közös együttlét, ahol a vasárnapi előkészítőt Selmeczi Lajos monori lelkész, az előadást pedig Bak Péter egyházmegyei főfelügyelő tartotta.  Az előkészítő és az előadás megbeszélése után az esperes és a felügyelő tájékoztatása következet a fontos tudnivalókról és az előttünk álló alkalmakról, feladatokról. A gyűlést közös ebéd zárta. Köszönet a vendéglátó monori gyülekezetnek a vendéglátásért.

Cikk és fotó: Kustra Csaba

2015. március 24., kedd

Bibliaverseny

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye gyülekezetei március 21-én a gyóni gyülekezetben rendezték a 2015. évre meghirdetett megyei szintű bibliaversenyt.


A megmérettetésre 52 gyermek érkezett, akiket lelkészeik, szüleik kísérték el. Az alkalom a templomban indult, ahol Győri Péter Benjámin esperes vezetésével énekkel, közös imádsággal és igehallgatással hangolódtak rá a gyermekek a rájuk váró versenyre. Az Istentisztelet után Balogh Eszter gyóni lelkész egyben az egyházmegye nemrég megválasztott katechetikai felelősének irányításával folytatódott tovább a nap. A gyóni gyülekezet épületeinek a versenyre alkalmas termeiben csoportokra bontva töltötték ki az előre összeállított feladatlapokat, hogy megállapítható legyen, melyik csoport jut tovább az áprilisban várható országos versenyre.


Végül a pilisi, szolnoki gyermekek egyes csoportjaiból kerültek ki a továbbjutók. Köszönet a szervezőknek és a gyülekezetnek a nap megvalósításához nyújtott minden fáradozásért és vendéglátásért.  
Fotó, cikk: Kustra Csaba

2015. március 14., szombat

Ifjúsági vezető klub Szolnokon

Hosszabb lélegzetvételű szünet után március 14-én, szombaton folytatódott az ifjúsági vezetőképző klub Szolnokon.


A nap délelőtti óráiban a gyülekezeti élet motorja az evangélium tartalmi mélységei és összefüggései kerültek előtérbe, majd délután az evangélium átadásának módja. A téma felvezetését és közös megbeszélését Győri Péter Benjámin a Dél-Pest Megyei Egyházmegye esperese és Kustra Csaba lelkész koordinálta. A résztvevő érdeklődők megerősödtek abban, hogy célszerű mind a kisgyermekek, ifjúság és más egyéb közösségekben fontos az alkalmakat, beszélgetéseket, igetanulmányozást az egész bibliát átható evangélium igazsága felől nézve vezetni. Jó volt nemcsak átgondolni, hanem át is élni, hogy nem a bűnökkel, hibákkal szennyezett emberi igyekezet, gondosan megtervezett programok, hanem a kétezer éve elvégzett és értünk tett megváltás adja mindnyá-junknak az erőt, szabadulást és az Atyával való bensőséges közösséget és az ebből fakadó életminőséget. 

A napot a templomban tartott közös dicsőítés, imádság és igehallgatás zárta. Köszönet Jávorszki Tímeának és Ács Katalinnak a program előkészítésében, szervezésében végzett fáradozásáért és a gyülekezetnek a hely biztosításáért.

Cikk és fotó: Kustra Csaba

2015. február 14., szombat

Tisztségviselők és pénztárosok találkozója Dabason

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye pénztárosai és tisztségviselői 80 fővel 2015. február 14-én, szombaton ismét találkoztak, hogy tájékoztatást és bátorítást kapjanak elkövetkező esztendő feladatainak átgondolásához és megvalósításához.


A napot indító rendezvény a templomban kezdődött, ahol Győri Péter Benjámin esperes az útmutató kiírt igéjével a Habakuk könyvének első fejezetének 14. verse alapján szólította meg a jelenlévőket. A bevezető áhítat után a tisztségviselők a templomban, a pénztárosok a gyülekezeti teremben külön csoportba tömörülve folytatták tovább a közös együttlétet. A pénzügyesek Dobrovolni Máté az egyházmegye számvevőszékének elnöke segítségével tekintették át a 2015. évtől bevezetésre kerülő új formátumú zárszámadási és költségvetési beszámolási rendszert.


A tisztségviselők az esperes vezetésével közös beszélgetés formájában gondolkodtak el a mindenki által tapasztalt és ismert jelenlegi gyülekezeti életről. Ebben az alábbi alapkérdések mentén haladt a beszélgetés: Mitől gyülekezet a gyülekezet? Miben különbözik a gyülekezet más közösségektől? Miért érdemes gyülekezetbe jönni, és ki az, akin múlik? Hogyan működik a gyülekezet? Mitől fárad el, és mitől újul meg?


A mindenkit megszólító, elgondolkodtató nap szinte valamennyi résztvevőben hagyott nyomot, melynek hatása és következménye reménység szerint senkiben sem marad el. Köszönet a dabas-gyóni gyülekezetnek a vendéglátásért és a hely biztosításáért.

Fotó és szöveg: Kustra Csaba