000

2015. március 14., szombat

Ifjúsági vezető klub Szolnokon

Hosszabb lélegzetvételű szünet után március 14-én, szombaton folytatódott az ifjúsági vezetőképző klub Szolnokon.


A nap délelőtti óráiban a gyülekezeti élet motorja az evangélium tartalmi mélységei és összefüggései kerültek előtérbe, majd délután az evangélium átadásának módja. A téma felvezetését és közös megbeszélését Győri Péter Benjámin a Dél-Pest Megyei Egyházmegye esperese és Kustra Csaba lelkész koordinálta. A résztvevő érdeklődők megerősödtek abban, hogy célszerű mind a kisgyermekek, ifjúság és más egyéb közösségekben fontos az alkalmakat, beszélgetéseket, igetanulmányozást az egész bibliát átható evangélium igazsága felől nézve vezetni. Jó volt nemcsak átgondolni, hanem át is élni, hogy nem a bűnökkel, hibákkal szennyezett emberi igyekezet, gondosan megtervezett programok, hanem a kétezer éve elvégzett és értünk tett megváltás adja mindnyá-junknak az erőt, szabadulást és az Atyával való bensőséges közösséget és az ebből fakadó életminőséget. 

A napot a templomban tartott közös dicsőítés, imádság és igehallgatás zárta. Köszönet Jávorszki Tímeának és Ács Katalinnak a program előkészítésében, szervezésében végzett fáradozásáért és a gyülekezetnek a hely biztosításáért.

Cikk és fotó: Kustra Csaba

2015. február 14., szombat

Tisztségviselők és pénztárosok találkozója Dabason

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye pénztárosai és tisztségviselői 80 fővel 2015. február 14-én, szombaton ismét találkoztak, hogy tájékoztatást és bátorítást kapjanak elkövetkező esztendő feladatainak átgondolásához és megvalósításához.


A napot indító rendezvény a templomban kezdődött, ahol Győri Péter Benjámin esperes az útmutató kiírt igéjével a Habakuk könyvének első fejezetének 14. verse alapján szólította meg a jelenlévőket. A bevezető áhítat után a tisztségviselők a templomban, a pénztárosok a gyülekezeti teremben külön csoportba tömörülve folytatták tovább a közös együttlétet. A pénzügyesek Dobrovolni Máté az egyházmegye számvevőszékének elnöke segítségével tekintették át a 2015. évtől bevezetésre kerülő új formátumú zárszámadási és költségvetési beszámolási rendszert.


A tisztségviselők az esperes vezetésével közös beszélgetés formájában gondolkodtak el a mindenki által tapasztalt és ismert jelenlegi gyülekezeti életről. Ebben az alábbi alapkérdések mentén haladt a beszélgetés: Mitől gyülekezet a gyülekezet? Miben különbözik a gyülekezet más közösségektől? Miért érdemes gyülekezetbe jönni, és ki az, akin múlik? Hogyan működik a gyülekezet? Mitől fárad el, és mitől újul meg?


A mindenkit megszólító, elgondolkodtató nap szinte valamennyi résztvevőben hagyott nyomot, melynek hatása és következménye reménység szerint senkiben sem marad el. Köszönet a dabas-gyóni gyülekezetnek a vendéglátásért és a hely biztosításáért.

Fotó és szöveg: Kustra Csaba

2014. december 10., szerda

Közgyűléssel zárta az évet a Dél-pest megyei Egyházmegye

December 10-én sűrű napja volt  dél-pest megye lelkészeinek. Délelőtt az Alberti gyülekezet vendégházában az LMK keretében találkoztak, délután padig az Irsai templomban közgyűlésen vettek részt. Mind a két alkalmon a közelgő ünnepre való készülés hangulata volt meghatározó.


Délelőtt az ünnepi istentiszteletek igehirdetéseiről cseréltek eszmét a résztvevők. A délután napirendjét, a szokásos komoly témák megtárgyalásán kívül egyrészt új tisztségviselők megválasztása, másrészt pedig egy kedves gesztus, az „Evangélikus Egyházmegyéért” díj átadása színesítette. Ez utóbbit több évtizedes egyházmegyei könyvelői és pénztárosi munkájának elismeréseként Vadkerti Miklósné, Linka vehette át. Győri Péter Benjámin esperes laudációjában külön kiemelte Linka rugalmas hozzáállását a folyamatosan változó körülményekhez és múlhatatlan segítőkészségét a gyülekezetek kérdéseinek és problémáinak megoldására.

Ezúton is kívánunk továbbra is jó egészséget és Isten áldását életére.

A közgyűlés imaközösségben elhangzó imádságokkal fejeződött be.

Bak Péter EHM felügyelő

2014. december 6., szombat

Születésnapi ajándék

A Gyóni Evangélikus Egyházközség ajándékot – új lelkészt – kapott 231. születésnapjára: éppen ekkor, 2014. november 30-án iktatta be a szolgálatba Balog Esztert Győri Péter Benjámin, a Dél-Pest Megyei Egyházmegye esperese.


Az ünnepi közgyűlésen Pálfi Gyula felügyelő hangja bizony el-elcsuklott. Ő tárgyalt a gyülekezet nevében többekkel, míg rátalált Balog Eszterre. Miközben keresett, szembesült a ténnyel: nem könnyű ma lelkészt találni, aki vállalja a sokszor nem egyszerű parókusi szolgálatot.

Igen, születésnapi ajándékot kapott a gyülekezet. A kitartó keresés nem volt hiábavaló, valóban együtt örült az egész közösség. Az egyházmegyei felügyelő, Bak Péter és az espereshelyettes, Pintér Mihály köszöntő szavait hallva e sorok írója azt érezte, hogy jó testvérként az egyházmegye vezetői számára is öröm, ha egy gyülekezetben betöltik a megüresedett lelkészi állást.

Forrás: Evangélikus Élet, szöveg: Kertész Géza, fotó: Botta Dénes