000

2017. szeptember 29., péntek

Egyházmegyei presbiteri és közgyűlés Irsán

Az őszi idő néhány éve kialakított rend szerint a presbiteri és közgyűlések ideje is az egyházmegyében. Ennek értelmében került sor 2017. szeptember 27-én Irsára összehívott gyűlésen a 2016-2017. munkaév áttekintése és a következő esztendő programjainak és teendőinek tervezése. 


Bak Péter megyei felügyelő és Győri Péter Benjámin esperes köszöntő szavait napirend előtti pontként kötetlen közös beszélgetés követte az egyházmegye általános életéről és jövőjéről. A közgyűlésre elkészített beszámolók értelmében a lehetőségeket mérlegelve a közgyűlés az egyházmegye jogkörébe helyezte az egyes munkaágak felelőseinek kijelölését az adott egyházmegyei feladat, alkalom megszervezésére és levezetésére. Ez a döntés a 2018. évben újraválasztásra kerülő egyházmegye szervezését az eddigiekhez képest új helyzet elé állítja a közösséget. A jelentések és beszámolók elfogadása után a 2018. évi egyházmegyei és országos programok áttekintése és egyeztetése következett, mely szintén elfogadásra került. 


Az egyebek témakörében Pintér Mihály lelkész a mendei gyülekezet kérését vitte a közgyűlés elé a lelkészlakás felújításának ügyében. A közgyűlés közös imádsággal zárult. Köszönet az irsai gyülekezetnek, hogy ismét helyet adott a gyűlések megtartására.

Cikk és fotó: Kustra Csaba

2017. szeptember 12., kedd

Lelkészgyűlés Cegléden

A 2017. évi munkaévet kezdő lelkészgyűlés szeptember 13-án a ceglédi gyülekezetben került megrendezésre.


A templomi reggeli elcsendesedést és úrvacsoraosztást Heinemann Ildikó vecsési lelkész, az előkészítőt Buday Zsolt vezette.


A nap többi részét a legfontosabb információk, várható események és feladatok megbeszélése töltötte ki. A találkozó közös ebéddel zárult.

Köszönet a ceglédi gyülekezetnek a vendéglátásért.

Cikk és képek: Kustra Csaba

2017. augusztus 17., csütörtök

"Öröm vonzásában" zenei tábor Szolnokon

Újra megrendezték a Partitúra Zenei Tábort 2017. augusztus 6. és 12. között. A táborhoz szükséges termeket, épületeket most is az evangélikus és a református gyülekezet biztosította. A táborról elmondható, hogy már 2007 óta folyamatosan csiszolódott benne az a napirend és az a tartalmi igény, ami egy hétig áthatja a résztvevők életét. Ebben az évben a tematikát a Krisztusból fakadó öröm vonzásában cím határozta meg, mely témát a hét során különböző oldalakról nézve vizsgálták a résztvevők. 


A hét felosztása:

1. tanulóból tanítvány (Mt 13,14)
2. örömrablók örömrabok (Mt 13, 1-9)
3. megtalálni az igazit (Mt 13, 45-46)
4. önzés helyett ajándékozás (Ef 5, 21-33)
5. unalom helyett gyönyörködés (Lk 14, 14-24)
6. magamutogatás helyett „Jézus-mutatás”. (Mt 5, 14-16) 


A szervező csapat az előkészületekben gondosan figyelt arra, hogy az igei tartalom minden nap átjárja a résztvevőket, nemcsak az áhítatokon, hanem a játékokban, hangszeres órákon, vetélkedőkben, közös beszélgetésekben és dicsőítésekben. A gondos előkészítés és a feladatok szétosztása sokat segített abban is, hogy ne csak a táborozó gyermekeket, hanem a szervezőket is megérinthesse a tábori hangulat és a benne megszólaló igei tartalom. 

Köszönet az egész hétnek helyet adó evangélikus és református gyülekezetnek a szervezők támogatásáért és segítő szolgálatáért.

Cikk és képek: Kustra Csaba

2017. június 18., vasárnap

Lelkészkirándulás Egerben

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye lelkészei 2017. június 14-én Egerben töltöttek el egy napot, hogy erősítsék a munkatársi közösséget.


A nap az evangélikus templomban indult közös áhítattal, úrvacsorával, majd egy rövid városnézés után a Szépasszonyvölgyben tartották a közös ebédet.


A kirándulás, a városnézés mellett mindenkinek adatott idő arra, hogy a szolgálatának örömeit és terhet megossza a hasonló helyzetben lévő társaival. Köszönet a szervezőknek a nap előkészítéséért.

Kép és cikk: Kustra Csaba