000

2017. augusztus 17., csütörtök

"Öröm vonzásában" zenei tábor Szolnokon

Újra megrendezték a Partitúra Zenei Tábort 2017. augusztus 6. és 12. között. A táborhoz szükséges termeket, épületeket most is az evangélikus és a református gyülekezet biztosította. A táborról elmondható, hogy már 2007 óta folyamatosan csiszolódott benne az a napirend és az a tartalmi igény, ami egy hétig áthatja a résztvevők életét. Ebben az évben a tematikát a Krisztusból fakadó öröm vonzásában cím határozta meg, mely témát a hét során különböző oldalakról nézve vizsgálták a résztvevők. 


A hét felosztása:

1. tanulóból tanítvány (Mt 13,14)
2. örömrablók örömrabok (Mt 13, 1-9)
3. megtalálni az igazit (Mt 13, 45-46)
4. önzés helyett ajándékozás (Ef 5, 21-33)
5. unalom helyett gyönyörködés (Lk 14, 14-24)
6. magamutogatás helyett „Jézus-mutatás”. (Mt 5, 14-16) 


A szervező csapat az előkészületekben gondosan figyelt arra, hogy az igei tartalom minden nap átjárja a résztvevőket, nemcsak az áhítatokon, hanem a játékokban, hangszeres órákon, vetélkedőkben, közös beszélgetésekben és dicsőítésekben. A gondos előkészítés és a feladatok szétosztása sokat segített abban is, hogy ne csak a táborozó gyermekeket, hanem a szervezőket is megérinthesse a tábori hangulat és a benne megszólaló igei tartalom. 

Köszönet az egész hétnek helyet adó evangélikus és református gyülekezetnek a szervezők támogatásáért és segítő szolgálatáért.

Cikk és képek: Kustra Csaba

2017. június 18., vasárnap

Lelkészkirándulás Egerben

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye lelkészei 2017. június 14-én Egerben töltöttek el egy napot, hogy erősítsék a munkatársi közösséget.


A nap az evangélikus templomban indult közös áhítattal, úrvacsorával, majd egy rövid városnézés után a Szépasszonyvölgyben tartották a közös ebédet.


A kirándulás, a városnézés mellett mindenkinek adatott idő arra, hogy a szolgálatának örömeit és terhet megossza a hasonló helyzetben lévő társaival. Köszönet a szervezőknek a nap előkészítéséért.

Kép és cikk: Kustra Csaba

2017. május 23., kedd

Gyülekezeti tisztségviselők továbbképzése Pilisen

Mi a dolgunk? címmel a gyülekezeti továbbképzés-sorozat ötödik  folytatása valósult meg Pilisen 2017. május 20-án, szombaton, a gyülekezeti teremben. A napot bevezető áhítatot és  az előadást Győri Péter Benjámin esperes tartotta.


A jelenlévő presbiterek csoportos beszélgetésekben dolgozták fel az elhangzottakban felvázolt témát. Az egyházmegye szinte minden gyülekezete képviseltette magát a jó 50 főnyi társaságban.


A pilisiek vendéglátása ezúttal is pazarlónak bizonyult, amiért külön köszönetet jár nekik.

Kép és szöveg: Kustra Csaba

2017. május 15., hétfő

Cantate! - Énekkari találkozót tartottak Albertiben

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye gyülekezetei 2017. május 14-én, vasárnap délután, énekkari találkozóra gyülekeztek össze az alberti gyülekezet templomában.


Ebben az évben nemcsak a Cantate vasárnap megszokott hagyománya, hanem a Reformáció ötszázadik évfordulójának kapcsán is szerveződött az alkalom Hepp Éva zenei felelős irányításával. Az egyházmegye gyülekezetei közül most a Bényén, Pilisen, Szolnokon és az Albertiben működő énekkarok mutatták be azt a munkát, amit egész évben végeznek a gyülekezeti istentiszteleteken és a különböző ünnepeken.


A templomban lévő énekkarok tagjait és az érdeklődőket Szilák-Túri Krisztina helybeli lelkész és Győri Péter Benjámin esperes is köszöntötte és bátorította. Az énekkarok egyéni bemutatkozása és éneke után egy nagy, közös éneklés zárta a nap templomi részét a Mondjatok dicséretet című ének eléneklésével. Ezt követően az alberti iskola tornatermében szeretetvendégséggel zárult a találkozó.

Cikk és szöveg: Kustra Csaba