000

2017. március 27., hétfő

Bibliaverseny Albertiben

Minden évben a Dél-Pest Megyei Egyházmegyében is az egyik legnagyobb létszámú találkozónak számít a gyermek bibliaverseny. Az egész év során kiscsoportos foglalkozásokhoz szokott hittanozó gyerekeknek ezen az alkalmon van lehetőségük átélni és megtapasztalni a nagyobb létszámú közösséget, imában, éneklésben, játékban.  2017 március 25-én, szombaton, Albertiben szervezett találkozó és egyben megmérettetés is meghaladta a 100 főt. 


Balogh Eszter egyházmegyei katechetikai felelősnek több hetes előkészület és egyeztetés után sikerült minden részletében összeállítani a nap menetét és feladatait, hogy a különböző korcsoportokban a végén lehessen eredményt hirdetni. Az egész nap zenei részét Csadó Balázs lelkész és az irsai ifjúság csapata, a lelki vezetést pedig Horváthné Csoszánszki Márta pilisi lelkész irányította.


A bibliaverseny gondolatvilágát az Apostolok Cselekedeteinek könyve alapján Pál apostol életének eseményei hatották át, különös tekintettel a találkozó vezérgondolata:
Menj el, mert választott eszközöm ő, hogy elvigye a nevemet a pogányok, a királyok és Izrael fiai elé. (ApCsel 9. 15)
Horváthné Csoszánszki Márta bátorító mondataiban rámutatott arra, hogy ez a mondat nemcsak egykor Pál apostolra vonatkozott, hanem ma ránk is. Krisztushoz térni és áldott eszközévé lenni otthonainkban, iskolában, gyülekezetben. A bibliaverseny eredményhirdetésénél kiderült, hogy az országos találkozón a szolnoki, pilisi, ceglédi gyülekezetek csoportjai folytathatják a megmérettetést. Köszönet nemcsak a szervezőknek, hanem a versenyt és a napot felvállaló önkéntes segítőknek is. 

Cikk és képek: Kustra Csaba

2017. március 10., péntek

Lelkészgyűlés Péteriben

A lelkészek közössége 2017 március 8-án a Péteri gyülekezetben tartotta meg az esedékes találkozót.


A napot kezdő istentiszteletet Balogh Eszter dabas-gyóni lelkész végezte. Az igehirdetési előkészítőt Selmeczi Lajos monori lelkész, az előadást Heinemann Ildikó vecsési lelkész vezette be.


Az együttlétet segítő helyet és vendéglátást a péteri gyülekezet szeretete biztosította.

Cikk és képek: Kustra Csaba

2017. február 25., szombat

Pénztárosok találkozója Albertiben

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye gyülekezeteinek pénztárosai és képviselői az alberti gyülekezeti teremben gyűltek össze 2017. február 25-én, szombaton, hogy ebben az évben is áttekintsék és megbeszéljék a pénztárosi teendőket. 


A közös gondolkodást Dobrovolni Máté az egyházmegye másodfelügyelője, számvevőszékének képviselője és szakértője vezette és segítette, amit ezúton is köszönünk. 


Köszönet az alberti gyülekezetnek is a délelőtt során nyújtott vendéglátásért és a gyülekezeti terem biztosításáért.

Cikk és kép: Kustra Csaba

2016. november 21., hétfő

Presbiterek találkozója Szolnokon

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye 2016. évi programrendjének utolsó állomásához érkezett 2016 november 19-én, Szolnokon, ahol az egyházmegye presbiterei -mintegy hetvenen - gyülekeztek össze a református gyülekezeti házban.


A találkozást és egyben továbbképzést is erősítő alkalmat Győri Péter Benjámin esperes, Selmeczi Lajos lelkész az egyházmegye missziói felelőse és Szilák-Túri Krisztina lelkész, egyben diakóniai felelős vezette. A napot indító áhítat Selmeczi Lajos igei szolgálatával indult, aki az irgalmas samaritánus (Lk 10, 25-37) példázatából kiindulva szólította meg a jelenlévőket abban, hogy a gyülekezetek és presbitériumaik, mennyire tudnak felelős módon élni az egyes településeken. Győri Péter Benjámin esperes kivetített előadásában érzékeltette az egészséges gyülekezeti életmodell jellemzőit.

Az előadást követő csoportos beszélgetéseket Szilák-Túri Krisztina által összeállított név - és hely megjelölés nélküli valóságosan megtörtént nehéz esetek megbeszélése követte. Az öt csoportra szétváló presbiterek a szervezők által kapott esetekről fogalmazták meg véleményüket, hogy ők hogyan oldották volna meg az esetben felvázolt bajba jutott embernek az ügyét úgy, mint Krisztushoz tartozó gyülekezet. A nap délutáni programja egyházmegyei presbiteri gyűléssel folytatódott, ahol az egyházmegyei pályázat és a megüresedett GAS, valamint az ifjúsági tisztségviselők választásának megoldásra váró kérdései kerültek megbeszélésre. Az egész nap levezetését és háttérmunkáját a szolnoki evangélikus gyülekezet tagjainak vendégszeretete segítette. 

Cikk és képek: Kustra Csaba