000

2017. február 25., szombat

Pénztárosok találkozója Albertiben

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye gyülekezeteinek pénztárosai és képviselői az alberti gyülekezeti teremben gyűltek össze 2017. február 25-én, szombaton, hogy ebben az évben is áttekintsék és megbeszéljék a pénztárosi teendőket. 


A közös gondolkodást Dobrovolni Máté az egyházmegye másodfelügyelője, számvevőszékének képviselője és szakértője vezette és segítette, amit ezúton is köszönünk. 


Köszönet az alberti gyülekezetnek is a délelőtt során nyújtott vendéglátásért és a gyülekezeti terem biztosításáért.

Cikk és kép: Kustra Csaba

2016. november 21., hétfő

Presbiterek találkozója Szolnokon

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye 2016. évi programrendjének utolsó állomásához érkezett 2016 november 19-én, Szolnokon, ahol az egyházmegye presbiterei -mintegy hetvenen - gyülekeztek össze a református gyülekezeti házban.


A találkozást és egyben továbbképzést is erősítő alkalmat Győri Péter Benjámin esperes, Selmeczi Lajos lelkész az egyházmegye missziói felelőse és Szilák-Túri Krisztina lelkész, egyben diakóniai felelős vezette. A napot indító áhítat Selmeczi Lajos igei szolgálatával indult, aki az irgalmas samaritánus (Lk 10, 25-37) példázatából kiindulva szólította meg a jelenlévőket abban, hogy a gyülekezetek és presbitériumaik, mennyire tudnak felelős módon élni az egyes településeken. Győri Péter Benjámin esperes kivetített előadásában érzékeltette az egészséges gyülekezeti életmodell jellemzőit.

Az előadást követő csoportos beszélgetéseket Szilák-Túri Krisztina által összeállított név - és hely megjelölés nélküli valóságosan megtörtént nehéz esetek megbeszélése követte. Az öt csoportra szétváló presbiterek a szervezők által kapott esetekről fogalmazták meg véleményüket, hogy ők hogyan oldották volna meg az esetben felvázolt bajba jutott embernek az ügyét úgy, mint Krisztushoz tartozó gyülekezet. A nap délutáni programja egyházmegyei presbiteri gyűléssel folytatódott, ahol az egyházmegyei pályázat és a megüresedett GAS, valamint az ifjúsági tisztségviselők választásának megoldásra váró kérdései kerültek megbeszélésre. Az egész nap levezetését és háttérmunkáját a szolnoki evangélikus gyülekezet tagjainak vendégszeretete segítette. 

Cikk és képek: Kustra Csaba

2016. október 31., hétfő

LMK Pilisen

Az egyházmegye aktuális lelkészgyűlése november 9-én Pilisen a gyülekezeti teremben lett megtartva, mely találkozón az éppen esedékes igehirdetési előkészítőt (Jer. 8, 4-7) Németh Mihály maglódi lelkész vezette be.


A napot elkezdő úrvacsorai istentiszteletet és az előkészítő utáni előadást dr. Fabiny Tamás püspök tartotta. A püspök előadásában beszámolt személyes élményeiről Ferenc pápa reformáció ünnepe alkalmából történt lundi látogatásával kapcsolatban.


Az előadás után lehetőség volt akár az előadásról, akár más aktuális kérdésekről a közös beszélgetésre.

Cikk és fotó: Kustra Csaba

Lelkésziktatás Cegléden

A ceglédi evangélikus templomban 2016 október 29-én beiktatásra került a gyülekezet első női lelkésze  Szlaukó Orsolya. Az iktatás szolgálatát Győri Péter Benjámin esperes végezte, aki igehirdetését János levélének 3 fejezetéből választotta:
„Lássátok meg, milyen nagy szeretetet tanúsított irántunk az Atya: Isten gyermekeinek neveznek minket, és azok is vagyunk….” 


Bátorító szavaiban kiemelte azt a reménységet, amit már Isten megtett értünk Krisztusban, és ami már a miénk. Szlaukó Orsolya a beiktatás után igehirdetésében szintén a reménységről beszélt a Zsidókhoz írt levél 6. fejezetéből:
„ez a reménység lelkünknek biztos és erős burgonya.” 


Az igehirdetések után az ünnepi közgyűlés következett, melynek levezetését Majorosné Lasányi Ágnes felügyelő helyettes segítette. A beiktatás eseményének  jegyzőkönyvi rögzítése után, mind egyházi mind világi részről a köszöntések sora következett, akik kedves szavakkal bátorították a lelkésznőt.  Az ünnepséget végül szeretetvendégség zárta le.

Cikk és kép: Kustra Csaba