000

2015. december 11., péntek

Évzáró Közgyűlés

December 9-én, a naptári év lezárásaként, közgyűlésre gyűltek össze a megye küldöttei. Az irsai gyülekezet látta ismét vendégül a rendezvényt, ami ez alkalommal is kellemes , fűtött környezetet jelentett. A napirend első pontja az egyházmegyéhez benyújtott pályázatok elbírálásának az eredménye volt. 


A fontos adatokat és tudnivalókat Bárdossy Tamás, a Gazdasági Bizottság vezetője ismertette. Ezt követően a megüresedett gyűjteményi felelős megválasztására került sor. A jelölés és a választás sikeres volt, a közgyűlés Hodos Gábort, az irsai gyülekezet presbiterét egyhangúlag választotta meg. Zsinati küldötteink rendszeresen beszámolnak munkájukról, ez így történt most is. Dobrovolni Máté egyházmegyei másodfelügyelő, aki egyúttal a Zsinat Törvényelőkészítő Bizottságának is tagja, részletesen ismertette a korábbi és a legutóbbi zsinaton történteket. Végül az egyebek napirend lehetőséget adott különféle, a megyében sorra kerülő programok ismertetésére.


A közgyűlést - megelőzően és annak zárásaként is - Győri Péter Benjámin esperes áhítata és közös éneklés kertezte.

2015. november 23., hétfő

Missziói és diakóniai nap Albertiben

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye egyik évzáró alkalmának számított 2015. november 21-én, szombaton, az alberti gyülekezet iskolájának tornatermében megrendezett missziói és diakóniai nap. Erre a beszélgetős, együtt-gondolkozós találkozóra ötven küldött érkezett a megye gyülekezeteiből. A találkozót Selmeczi Lajos lelkész az egyházmegye missziói felelőse nyitotta meg a hét igéjével, (Mindnyájunknak leplezetlenül kell odaállnunk Krisztus ítélőszéke elé. 2Kor 5,10) melyben minden résztvevő személyes felelősségére hívta fel a figyelmet a gyülekezeti munkában is.


A nap témája Győri Péter Benjámin esperes vezetésével került terítékre, mely azt vizsgálta, hogy mitől és hogyan elevenedik meg a gyülekezeti élet? Mik ennek a jellemzői? Mi ebben az ember a gyülekezet és mi ebben az Isten része? A küldöttek néhány igén keresztül, mint például az Apostolok Cselekedeteinek könyvének második fejezete végén megjelenő bizonyság: - „Az Úr pedig napról napra növelte a gyülekezetet az üdvözülőkkel”- előtt felfedezhető eseményeket közösen megvizsgálták és megbeszélték.  Az igék és az esperes segítségével pontokba szedve, mindenki elgondolkozott azon, hogy mik azok az alapvető belső törvényszerűségek, amik minden időben aktivizálják vagy akár leállítják a gyülekezet életét. A jelenlévők a felvetett kérdéseket négy csoportba tömörülve beszélték meg egymás között. 


A napot nemcsak a közös beszélgetés, hanem a közös éneklés is jellemezte, melyet a lelkészekből erre az alkalomra szerveződött csapat segítette Jansik Tamás hangosító támogatásával. 

Az alkalom előkészítését, levezetését és egy szerény vendéglátást a szolnoki és az alberti gyülekezetek végezték. Köszönet ebben minden segítségért.

Cikk, fotók: Kustra Csaba

2015. november 8., vasárnap

Ifjúsági vezető klub Szolnokon

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye szervezésében 2015. november 8-án és 9-én megkezdődött az ifivezető klub következő program sorozata. Ennek a három részes sorozatnak az első alkalma „Érezd a feelinget!” címmel lett meghirdetve.  Erre az őszi hétvégére összegyűlt 12 fős csoport: - Kik vesznek körül? Mi van hatással rád? - kérdésekre keresték a választ, nem utcai, média, stb. hanem elsősorban a bibliai igék emberi életet formáló hatásán keresztül.


Pontosan úgy, ahogy az első zsoltár is írja és tanítja:
„Boldog ember az aki…az Úr törvényében gyönyörködik, és az ő törvényéről gyönyörködik éjjel és nappal….” 
Az elhangzott előadások segítséget és támpontot adtak minden résztvevőnek a bibliai igék helyes és életformáló olvasásának megértésében. Az eltelt idő nemcsak előadással, beszélgetéssel, étkezéssel, hanem sok vidám játékkal, énekkel, városi sétával telt. Az egyes témák levezetését Kiss Szabolcs MátéGyőri Péter Benjámin esperes és Kustra Csaba lelkész irányította.  A következő találkozó 2016 február második felében folytatódik.


  Köszönet a szolnoki gyülekezetnek, aki a helyet biztosította és a szervezőknek, akik az egész napot előkészítették.

Cikk és fotók: Kustra Csaba

2015. szeptember 16., szerda

Lelkészgyűlés Mendén

A munkaévet kezdő lelkészgyűlés egy hét csúszással szeptember 16-án, szerdán, a mendei gyülekezet templomában és közösségi termében került megrendezésre. A lelkészgyűlés meghívott vendége, aki egyben az úrvacsorai Istentiszteletet és az előadás szolgálatát végezte, Dr. Fabiny Tamás püspök volt. 


A vasárnapi igehirdetést segítő előkészítőt Kustra Csaba tápiószentmártoni lelkész tartotta. Az egész napot rövid megszakításokkal a közös együtt gondolkodás és sok-sok beszélgetés jellemezte az év során lezajlott eseményekről, a jelenről és a még előttünk álló alkalmakról, feladatokról. A gyűlést mendei gyülekezet vendégszeretetéből közös ebéd zárta.  


Szöveg, fotó: Kustra Csaba