000

2015. november 23., hétfő

Missziói és diakóniai nap Albertiben

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye egyik évzáró alkalmának számított 2015. november 21-én, szombaton, az alberti gyülekezet iskolájának tornatermében megrendezett missziói és diakóniai nap. Erre a beszélgetős, együtt-gondolkozós találkozóra ötven küldött érkezett a megye gyülekezeteiből. A találkozót Selmeczi Lajos lelkész az egyházmegye missziói felelőse nyitotta meg a hét igéjével, (Mindnyájunknak leplezetlenül kell odaállnunk Krisztus ítélőszéke elé. 2Kor 5,10) melyben minden résztvevő személyes felelősségére hívta fel a figyelmet a gyülekezeti munkában is.


A nap témája Győri Péter Benjámin esperes vezetésével került terítékre, mely azt vizsgálta, hogy mitől és hogyan elevenedik meg a gyülekezeti élet? Mik ennek a jellemzői? Mi ebben az ember a gyülekezet és mi ebben az Isten része? A küldöttek néhány igén keresztül, mint például az Apostolok Cselekedeteinek könyvének második fejezete végén megjelenő bizonyság: - „Az Úr pedig napról napra növelte a gyülekezetet az üdvözülőkkel”- előtt felfedezhető eseményeket közösen megvizsgálták és megbeszélték.  Az igék és az esperes segítségével pontokba szedve, mindenki elgondolkozott azon, hogy mik azok az alapvető belső törvényszerűségek, amik minden időben aktivizálják vagy akár leállítják a gyülekezet életét. A jelenlévők a felvetett kérdéseket négy csoportba tömörülve beszélték meg egymás között. 


A napot nemcsak a közös beszélgetés, hanem a közös éneklés is jellemezte, melyet a lelkészekből erre az alkalomra szerveződött csapat segítette Jansik Tamás hangosító támogatásával. 

Az alkalom előkészítését, levezetését és egy szerény vendéglátást a szolnoki és az alberti gyülekezetek végezték. Köszönet ebben minden segítségért.

Cikk, fotók: Kustra Csaba

2015. november 8., vasárnap

Ifjúsági vezető klub Szolnokon

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye szervezésében 2015. november 8-án és 9-én megkezdődött az ifivezető klub következő program sorozata. Ennek a három részes sorozatnak az első alkalma „Érezd a feelinget!” címmel lett meghirdetve.  Erre az őszi hétvégére összegyűlt 12 fős csoport: - Kik vesznek körül? Mi van hatással rád? - kérdésekre keresték a választ, nem utcai, média, stb. hanem elsősorban a bibliai igék emberi életet formáló hatásán keresztül.


Pontosan úgy, ahogy az első zsoltár is írja és tanítja:
„Boldog ember az aki…az Úr törvényében gyönyörködik, és az ő törvényéről gyönyörködik éjjel és nappal….” 
Az elhangzott előadások segítséget és támpontot adtak minden résztvevőnek a bibliai igék helyes és életformáló olvasásának megértésében. Az eltelt idő nemcsak előadással, beszélgetéssel, étkezéssel, hanem sok vidám játékkal, énekkel, városi sétával telt. Az egyes témák levezetését Kiss Szabolcs MátéGyőri Péter Benjámin esperes és Kustra Csaba lelkész irányította.  A következő találkozó 2016 február második felében folytatódik.


  Köszönet a szolnoki gyülekezetnek, aki a helyet biztosította és a szervezőknek, akik az egész napot előkészítették.

Cikk és fotók: Kustra Csaba

2015. szeptember 16., szerda

Lelkészgyűlés Mendén

A munkaévet kezdő lelkészgyűlés egy hét csúszással szeptember 16-án, szerdán, a mendei gyülekezet templomában és közösségi termében került megrendezésre. A lelkészgyűlés meghívott vendége, aki egyben az úrvacsorai Istentiszteletet és az előadás szolgálatát végezte, Dr. Fabiny Tamás püspök volt. 


A vasárnapi igehirdetést segítő előkészítőt Kustra Csaba tápiószentmártoni lelkész tartotta. Az egész napot rövid megszakításokkal a közös együtt gondolkodás és sok-sok beszélgetés jellemezte az év során lezajlott eseményekről, a jelenről és a még előttünk álló alkalmakról, feladatokról. A gyűlést mendei gyülekezet vendégszeretetéből közös ebéd zárta.  


Szöveg, fotó: Kustra Csaba

2015. szeptember 13., vasárnap

Ifjúsági találkozó Káván

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye szervezésében 2015. szeptember 12-én, szombaton, egy év kihagyás után újra megrendezésre került az ifjúsági találkozó.  A találkozóra összegyűlt 50 fiatal az egyházmegyei szervezők és a vendéglátó gyülekezet átgondolásával ebben az évben nem a kávai templomban és udvarán töltötték a napot, hanem a helybeli Művelődési házban és a közvetlenül hozzá tartozó játszótéren és sportpályán.


Ennek a döntésnek meg is lett a fiatalok szempontjából a következménye, hiszen a Művelődési házban élő zenekar fogadta őket, a szabadtéri játszótéren és sportpályán pedig különféle izgalmas mozgású hinták, és egy kellemes tágas tér a közös játékra. Az egész nap programjának menetrendje, Csadó Balázs egyházmegyei ifjúsági felelős vezetésével, Buday Zsolt helybeli lelkész és a kávai gyülekezet lelkes támogatásával állt össze.


A helybeli kisgyülekezet tagjai nagy létszámban személyes jelenlétükkel és szolgálatukkal is segítették a találkozó sikerét. A napot Bajnóczi Márió pilisi beosztott lelkész zárta bátorító szavaival és imádságával és azzal a közös gondolattal, hogy a következő év szeptemberében újra találkozunk. Köszönet a kávai gyülekezet vendégszeretetéért.

Cikk és képek: Kustra Csaba