000

2015. szeptember 16., szerda

Lelkészgyűlés Mendén

A munkaévet kezdő lelkészgyűlés egy hét csúszással szeptember 16-án, szerdán, a mendei gyülekezet templomában és közösségi termében került megrendezésre. A lelkészgyűlés meghívott vendége, aki egyben az úrvacsorai Istentiszteletet és az előadás szolgálatát végezte, Dr. Fabiny Tamás püspök volt. 


A vasárnapi igehirdetést segítő előkészítőt Kustra Csaba tápiószentmártoni lelkész tartotta. Az egész napot rövid megszakításokkal a közös együtt gondolkodás és sok-sok beszélgetés jellemezte az év során lezajlott eseményekről, a jelenről és a még előttünk álló alkalmakról, feladatokról. A gyűlést mendei gyülekezet vendégszeretetéből közös ebéd zárta.  


Szöveg, fotó: Kustra Csaba

2015. szeptember 13., vasárnap

Ifjúsági találkozó Káván

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye szervezésében 2015. szeptember 12-én, szombaton, egy év kihagyás után újra megrendezésre került az ifjúsági találkozó.  A találkozóra összegyűlt 50 fiatal az egyházmegyei szervezők és a vendéglátó gyülekezet átgondolásával ebben az évben nem a kávai templomban és udvarán töltötték a napot, hanem a helybeli Művelődési házban és a közvetlenül hozzá tartozó játszótéren és sportpályán.


Ennek a döntésnek meg is lett a fiatalok szempontjából a következménye, hiszen a Művelődési házban élő zenekar fogadta őket, a szabadtéri játszótéren és sportpályán pedig különféle izgalmas mozgású hinták, és egy kellemes tágas tér a közös játékra. Az egész nap programjának menetrendje, Csadó Balázs egyházmegyei ifjúsági felelős vezetésével, Buday Zsolt helybeli lelkész és a kávai gyülekezet lelkes támogatásával állt össze.


A helybeli kisgyülekezet tagjai nagy létszámban személyes jelenlétükkel és szolgálatukkal is segítették a találkozó sikerét. A napot Bajnóczi Márió pilisi beosztott lelkész zárta bátorító szavaival és imádságával és azzal a közös gondolattal, hogy a következő év szeptemberében újra találkozunk. Köszönet a kávai gyülekezet vendégszeretetéért.

Cikk és képek: Kustra Csaba

2015. augusztus 10., hétfő

Partitúra zenei tábor Szolnokon

Ebben az évben sem maradt el a szolnoki „Partitúra” zenei tábor 2015. augusztus 2 és 8 között. A tábor a résztvevőknek ugyan augusztus 2-án, vasárnap délután indult, a szervező és vezető csoportnak azonban már az előző hét péntektől meg-kezdődött a helyszín, majd a várható események és tartalom részletes megismerésével és előkészítésével. Erről a táborról elmondható, hogy az elmúlt 9 év alatt közel 100 fiatal vett benne részt úgy, hogy a kiöregedők helyére mindig újabbak érkeznek, a régebbiekből pedig többen visszajárnak. Így volt ez most is. Külön öröm és érdekesség, hogy a vezetőknek és a segítőknek is legalább a fele régebbi résztvevőkből tevődik össze.


A tábor vezetésének az a főbb vezérelve, hogy amennyire csak lehet a táborba jelentkező személy anyagilag minél olcsóbban, tartalmilag viszont minél értékesebben összeállított módon töltse el a rendelkezésére álló hetet. Ezt a bizonyos tartalmat legelső sorban mindig Isten igéje, másrészt az erre épülő zene és közösségi lehetőségek adják meg.


Eddig is minden évnek meg volt az előre átgondolt és ki-dolgozott tematikája, most a „Tékozló fiú” címen ismert példázat (Lk 15, 11-32) öt napra szétbontott menete vezette egy-egy napnak a gondolatát. A tábor lelki vezetői Győri Péter Benjámin, Kustra Csaba, Bajnóczi Márió evangélikus és Végh Miklós református lelkészek az evangéliumot a közismert példázatban szereplő Atya viselkedéséből és gondolkodásmódjából megragadva hirdették. 

Augusztus 8-án, szombaton, a záró Istentiszteleten külön kiemelésre került annak a ténye, hogy 2016-ban 10 éves lesz a PARTITÚRA. Ez az örömteli kényszerhelyzet nemcsak a felelős szervezőket, hanem minden résztvevőt már most egyfajta készülődésre és tervezésre indították. 

 A számok alapján egyértelműen elmondható, hogy a tábor iránti érdeklődés évről-évre egyre nagyobb és a jelentkezők létszáma is egyre több. Ebben a helyzetben külön köszönet, a helybeli evangélikus és református gyülekezetnek a helytállásért és odaadó szolgálatért és nem utolsó sorban a sok támogató adományért. 

Cikk és képek: Kustra Csaba

2015. június 13., szombat

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye lelkészei kirándulást tartottak

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye lelkészei 15 fővel 2015. június 10 és 11-én közös kirándulást tartottak. A lelkészi tevékenység megszokott menetéből kizökkentő közösségi alkalmunkat Varsányi Ferenc a lelkészi munkaközösség felelőse szervezte és vezette.  


Ebben az esztendőben az első napon Ausztria területén található Fraknó, Bécsújhely, Kismarton településeket, majd a második napon Sopron és Fertőd városok főbb nevezetességeit látogattuk meg. Ezek közül kiemelhető, hogy Sopronban Gabnai Sándor helyi lelkész segítségével tekintettük meg a város evangélikus vonatkozású látnivalóit és egyben kaptunk egy rövid tájékoztatást a gyülekezet sajátos múltjáról és jelenéről. A nemrég felújított és hosszú ideig bírósági épületként működő soproni gyülekezeti ház adott helyet az úrvacsorai közösség megélésére is, melyen a lelkészi hivatalban szolgáló munkatársak is részt vettek. A két napos együttlétről elmondható, hogy nemcsak turisztikai látványosságokat nyújtott, hanem az egymással való közösséget is erősítette. Közös meggyőződésünk az, hogy az ezekhez hasonló alkalmak segítik az egyházmegyében ránk zúduló feladatok és szolgálatok eredményes és összehangolt megvalósítását.

Cikk: Kustra Csaba