000

2015. május 28., csütörtök

Évzáró közgyűlés

Május 27-én ismét összegyűltek az egyházmegye közgyűlési küldöttei Irsán a templomban. Fontos kérdésekről folyt a tanácskozás, hiszen az egyházközségek pénzügyi dokumentumait, valamint a tisztségviselők jelentéseit volt hivatott elfogadni a közgyűlés. A következő év tervezése is napirendre került. 


A gyűlést Győri Péter Benjámin imádsága nyitotta meg, befejezésként pedig az ÚRtól tanult imádságot közösen mondták el a küldöttek.

2015. május 26., kedd

Pünkösdi „zöldágazás” Maglódon és Mendén

A Maglódi Evangélikus Egyházközség mind a mai napig féltve őrzi és ápolja a pünkösdi templomdíszítés „zöldágazás” vallási népszokását. 


Ugyan ezt a népszokást Mendén is megtalálhatjuk. A templomdíszítés szokása Mendén Pünkösd ünnepéhez kapcsolódó, egyházi keretek között zajló tavaszköszöntő szokás. A három napos ünnepi időszakhoz kapcsolódó hagyomány elsősorban a helyi, szlovák eredetű evangélikus közösség tagjait érinti, de a mendei katolikusok és a környező települések evangélikusai is gyakori résztvevői az eseménynek.


A mendei hagyomány ma már a Szellemi Kulturális Örökség része.

2015. május 14., csütörtök

Lelkészgyűlés

Az egyházmegye május havi lelkészgyűlésének eseménye a gyömrői evangélikus templomban 13-án, szerdán  valósult meg. Az úrvacsorai Istentiszteletet Ilanicz György ny. lelkész, az igei előkészítőt Németh Mihály maglódi lelkész az előadást Széll Bulcsú ny. lelkész tartotta. 


Köszönet a gyülekezetnek a vendéglátásért!

Fotó és szöveg: Kustra Csaba

2015. május 9., szombat

Kórustalálkozó Cegléden

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye kórusainak találkozója 2015. május 3-án, Cantate vasárnapján, du. 3 órai kezdettel a ceglédi evangélikus gyülekezet templomában került megrendezésre. A találkozón Hepp Éva zenei felelős vezetésével ebben az évben a ceglédi, mendei, szolnoki, alberti, vecsési, bényei, pilisi, maglódi gyülekezetek vállaltak szolgálatot. 


Természetesen nem maradt el az új orgona megszólaltatása sem, melyet Endreffy Attila orgonaművész és zenetanár végzett el.  Megfigyelhető volt, hogy egyre több énekkar ökumenikus szerveződésben működik és széles repertoárral jelent meg a résztvevők előtt. A találkozót szeretetvendégség zárta. Köszönet a szervezőknek, karvezetőknek és a vendéglátó gyülekezetnek a fáradozásaiért.

Cikk, kép: Kustra Csaba