2014.július 20-án a Dél-Pest Megyei Egyházmegye új esperesét, Győri Péter Benjámint a szolnoki evangélikus templomban, Fabiny Tamás püspök igehirdetését követően, Pintér Mihály espereshelyettes iktatta be hivatalába.
2014. július 22., kedd
2014. július 9., szerda
Kirándulás
2014. június 14-én már a második munkaévét zárja kirándulással a Dél-Pest Megyei Egyházmegye lelkészi munkaközössége.
A tavalyi kassai kirándulás után, Varsányi Ferenc LMK elnök vezetésével, idén a Győr-Mosoni Egyházmegye területe volt utunk célja, melynek fő állomása a pannonhalmi bencés apátság volt.
A tavalyi kassai kirándulás után, Varsányi Ferenc LMK elnök vezetésével, idén a Győr-Mosoni Egyházmegye területe volt utunk célja, melynek fő állomása a pannonhalmi bencés apátság volt.
2014. május 21., szerda
Egyházmegyei közgyűlés
Évzáró, beszámoló közgyűlésre gyűltek össze a küldöttek az irsai templomban 2014. május 21-én este 6 órakor. A gyűlést Pintér Mihály esperes helyettes imádsága és egy ének nyitotta meg. A munka a tervezett napirend szerint zajlott:
1. Az egyházmegye gyülekezeteinek 2013. évi zárszámadása és 2014. évi költségvetése
2. Döntés a dánszentmiklósi és a nyáregyházi egyházközség besorolásáról
3. Az elmúlt munkaévről szóló beszámolók és jelentések
4. Az egyházmegye esperesi tisztségére jelöltállítás
5. Az egyházmegyei pénztáros – könyvelő és katechetikai felelős választásának előkészítése
6. Szabályrendelet a meglevő szabályozások módosításáról
7. A 2013-2014 évi munkaterv kialakítása
8. Egyebek
A legtöbb hozzászólás természetesen a 4. pont tárgyalásakor hangzott el. Reményeink szerint, legkésőbb júliusban megválasztott esperesünk lesz.
szöveg: Bak Péter, fotó: Kustra Csaba
2014. május 20., kedd
Cantete vasárnapja
A Hepp Éva egyházmegyei zenei megbízott által szervezett alkalomra a helyi kóruson és ifjúsági zenekaron kívül 7 településről érkeztek énekkarok: Albertiből, Bényéről, Mendéről, Monorról, Pilisről, Szolnokról, Vecsésről. A gyülekezeti énekkarok mellett az alberti evangélikus általános iskola gyermek- és tinikórusa is képviseltette magát.
Reménység szerint a találkozó résztvevői hazatérve, nemcsak tettel és beszéddel, hanem Istent dicsőítő énekkel is erről a Krisztusban kapott békességről tesznek bizonyságot.
A jó hangulatú találkozó – a múlt évben elhunyt Szokolay Sándorra emlékezve – a 398-as korál közös éneklésével zárult. „Útravalónk békesség / Megszerezted régesrég / Árassza tett és beszéd / A békét békét szerteszét!"
Reménység szerint a találkozó résztvevői hazatérve, nemcsak tettel és beszéddel, hanem Istent dicsőítő énekkel is erről a Krisztusban kapott békességről tesznek bizonyságot.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)





