000

2018. április 12., csütörtök

Egyházmegyei közgyűlés Monoron

A Dél-Pest Megyei Egyházmegyében januártól március végéig lezajlott gyülekezeti választások után 2018. április 11-én, Monoron az egyházmegyei tisztségviselők választásának folyamata is megkezdődött.


A közgyűlésre meghívott küldöttek egyenként megismerkedtek a jelöltekkel, akik néhány szóban mindenki előtt bemutatkoztak. A bemutatkozás után a közgyűlés egyhangúlag elfogadta, a jelölésre szánt személyek listáját. Az új tisztségviselők megválasztása, április 25-én, az irsai gyülekezet templomában várható.


Addig az egyházi törvények szerint minden gyülekezet presbitériumának, meg kell választania az esperesre és az egyházmegyei felügyelőre előterjesztett jelölteket. A közgyűlés végén Győri Péter Benjámin esperes megköszönte azoknak a tisztségviselőknek a munkáját, akik nem folytatják tovább a szolgálatukat.

Cikk és kép: Kustra Csaba

2018. április 11., szerda

Lelkészgyűlés Monoron

Az egyházmegye lelkészei 2018. április 11-én, szerdán, délután Monoron gyülekeztek össze az áprilisban esedékes találkozóra. Az úrvacsorával egybekötött áhítatot Szilák-Túri Krisztina alberti lelkész végezte.


A húsvét ünnepe utáni második vasárnapra vonatkozó előkészítőt Óvári Péter péteri lelkész vezette be. Az előkészítő után Pintér Mihály mendei lelkész előadásában Luther Márton gyermekekre vonatkozó tanítási módszerének ma is aktuális sajátosságaira hívta fel a figyelmet.


A gyűlés végén a közérdekű már megtörtént és várható események, tudnivalók megbeszélésére került sor. Köszönet a monori gyülekezetnek a vendéglátásért.

Cikk és kép: Kustra Csaba

2018. március 24., szombat

Bibliaverseny Cegléden

A Dél-Pest Megyei Evangélikus Egyházmegye gyülekezeteinek hittanos csoportjai 2018. március 24-én, szombaton, Cegléden tartották meg a gyermek bibliaversenyt. Az esemény levezetéséhez az evangélikus gyülekezeti terem mellett szükség volt a Református Iskola néhány tantermének a bevonására is.


A napot kezdő áhítatot és éneklést Szlaukó Orsolya helybeli lelkész és Keveházi Sámuel teológus vezette. Az egyes hittancsoportok tudásának felmérése Balogh Eszter dabas-gyóni lelkész és segítőinek irányításával valósult meg.  A hittanverseny feladatlapjainak kiértékelése és összesítése alatt a gyermekek játékos, sportos és kreatív foglalkozások keretei között ismerkedtek meg egymással is.


Az országos versenyre a ceglédi és a pilisi csoportokból jutottak tovább és folytathatják a felkészülést. Köszönet a napnak helyet adó ceglédi gyülekezetnek a vendéglátásért és minden szervezéssel kapcsolatos segítségért, illetve az egyes csoportokat felkészítőknek is a sok fáradozásért.


cikk és képek: Kustra Csaba

2018. március 15., csütörtök

Lelkészgyűlés Pilisen

Az egyházmegye lelkészeinek márciusban esedékes lelkészgyűlése a pilisi gyülekezetben került megrendezésre 2018. március 14-én. A napot kezdő istentiszteletet Kárnyáczki Eszter pilisi beosztott lelkész vezette. 


Az igehirdetést angol nyelven Anne Morawski nyugdíjas amerikai (Új-Mexico) lelkész tartotta, aki jelenleg önkéntes missziós munkáját Dabason és Budapesten végzi. A tolmácsolásban Győri Péter Benjámin esperes volt a segítségünkre. Az istentiszteletet követő közös beszélgetést az egyházmegyei választások ügye, a vasárnapi előkészítő és  Szőllősi István Sándor pilisi beosztott lelkész előadása töltötte ki.


A vendéglátást a pilisi gyülekezet biztosította. Köszönet minden fáradozásukért.

Cikk és képek: Kustra Csaba