000

2016. október 15., szombat

Emlékezés dr. Raffay Sándor püspökre

A munkaprogramban október hónapra tervezett Dél-Pest Megyei lelkésztalálkozó 2016. október 12-én a szolnoki gyülekezet templomában és gyülekezeti házában valósult meg. 


A gyűlés napi menete a megszokott rendben történt ugyan, mégis kü-lönlegessé vált Zászkaliczky Péter ny. lelkész előadásával. Az előadás aktualitását dr. Raffay Sándor egykori evangélikus püspök születésének 150. évfordulója adta. 


A gondosan válogatott gondolatmenet azonban nem az egykori püspök életútjának újragondolására épült, hanem azokra a megnyilatkozásaira, amiket, mint lelkipásztor, olykor kínos élethelyzetekben mondott el, korának sajátos világában. A visszaemlékezésnek ez a szempontja minden jelenlévő lelkésznek izgalmassá tette az életút felidézését. Köszönet ezért Zászkaliczky Péter ny. lelkésznek, hogy az idő korlátozottsága és a téma nagysága ellenére összeállítását bátorító bizonyságtételként is hallgathatta meg minden jelenlévő.

Kép és cikk: Kustra Csaba

2016. szeptember 15., csütörtök

Munkaévet kezdő lelkészgyűlés Tápiószentmártonban

A nyári hónapok kihagyása elteltével újra megkezdődött a lelkészgyűlések sorozata is. A 2016/17 munkaév első találkozója 2016. szeptember 14-én Tápiószentmártonban került megrendezésre.


A napot kezdő Istentiszteletet Horváthné Csoszánszky Márta pilisen szolgáló lelkész végezte a lelkészekből szerveződött dicsőítő zenekar támogatásával.  A vasárnapra felkészítő közös beszélgetést Heinemann Ikdikó vecsési lelkész vezette be.


A nap második felében minden résztvevő lelkész lehetőséget kapott arra, hogy megossza a jelenlevő közösséggel azokat a gondolatokat, amik éppen foglalkoztatják, a friss nyári élményeket, gyülekezeti eseményeket, és terheket. Az együttlét zavartalan megtartásának körülményeit a vendéglátó tápiószentmártoni gyülekezet biztosította.

Fotó és cikk: Kustra Csaba

2016. szeptember 8., csütörtök

Közgyűlés Irsán

Az egyházmegye az új rend szerint nem decemberben, hanem  2016. szeptember 7-én Irsán tartotta munkaévzáró közgyűlését. 


Győri Péter Benjámin esperes bevezető igei gondolataiban Ézsaiás próféta szavaival: - sebek árán gyógyulás - köszöntötte és bátorította a gyülekezetek képviselőit. Bak Péter felügyelő vezetésével elfogadásra kerültek a 2016. évi jelentések és beszámolók, illetve a 2016/17. évre vonatkozó tervek.  


A közgyűlés végén néhány gyülekezeti eseményre hívták fel a jelenlévők a figyelmet. Köszönet az irsai gyülekezetnek, hogy újra helyet adtak ennek a gyűlésnek.

Fotó és szöveg: Kustra Csaba

2016. augusztus 11., csütörtök

Tíz éves a szolnoki „Partitúra” zenei tábor

Ebben az évben immár tizedik alkalommal került megrendezésre a zenei tábor július 31 és augusztus 6 között. Ennek a bizonyos tíz éves folyamatnak a jelentősége talán nem is annyira a résztvevőknek, hanem a tábornak helyet adó azt szervező gyülekezetnek vált hangsúlyossá. Ezt a bizonyos jelentőséget érzékeltette az a nagyméretű jubileumi torta is, melynek elfogyasztása az 53 résztvevő számára a záró esti vacsora fénypontjává is vált.


Elmondható az is, hogy az egész hét gondolatvilágát nemcsak az elmúlt tíz év, hanem Jézus szava is áthatotta János evangéliumának 6. fejezetéből:
  „ A beszédek, amelyeket mondtam nektek, Lélek és Élet.” (63. vers)
A tábort előkészítő vezető csapat oda figyelt arra, hogy az evangélium kijelentése reggeli-esti áhítatok mellett a csoportos beszélgetésekben, csoportos jelenetekben, dicsőítésekben, játékokban, vetélkedőkben is megjelenjen.

Ezt segítette a hét téma felbontása is:

1. Mi hajt? Mi az életed?
2. Erre szomjazol.
3. Ismerd meg Isten igazságát!
4. Ismerd meg Isten kegyelmét!
5. Bízz benne!
6. Engedj neki! Formálódj! Növekedj!

A szombati záró napon tartott morzsaszedegető, kiértékelő beszélgetésekből kiderült, hogy Isten igéjének életet adó ereje valamilyen formában mindenkit megérintett a hét során.


A tábor lelki vezetését Győri Péter Benjámin esperes, Kustra Csaba lelkész, Végh Miklós református lelkipásztor és Kiss Szabolcs Máté végezték.

Köszönet az evangélikus és református gyülekezet tagjainak és segítőknek, akik imádságaikkal, adományukkal és szolgálatukkal támogatták a tábor működését és az evangéliumban is megszólaló célját. 

Cikk és képek: Kustra Csaba