000

2016. március 1., kedd

"Érezd jól magad!" – újra ifjúsági vezető klub volt Szolnokon

A 2015-2016. évadra tervezett hétvégékből, most a második találkozóra került sor 2016. február 26-án és 27-én, péntek estétől, szombat estéig. A találkozóra a szolnoki gyülekezet mellett az ország különböző ifjúsági csoportjainak képviselőiből is gyűltek össze azok az érdeklődők, akik ezen a hétvégén vállalkoztak a kijelölt téma feldolgozására. A főtéma mellett, még további két kapcsolódó alcím is terítékre került: Mivel töltöd az idődet? Mire van szabadságod?


A beszélgetések során felvetett gondolatok, kérdések alapvetően nem a jelen kor gondolkozásmódja és szokásai felől, hanem Isten igéje nézőpontjából lettek kielemezve. Ebben találóan szólította meg a jelenlévőket János evangéliumból idézett mondat:
…megismeritek az igazságot, és az igazság (valóság) megszabadít titeket… (Jn 8,32) vagy Jakab levélből: …aki a szabadság tökéletes törvényébe tekint bele, és megmarad mellette…..azt boldoggá teszi cselekedete. (Jak 1, 25)
illetve a bibliai József életútjának tanulsága (1Móz 37-45) és több más a témához kapcsolódó ige és történet.


A lényegre törő és többeknek megdöbbentő módon elhangzott kijelentéseket és következtetéseket közös éneklés, vidám hangvételű beszélgetések és finom ételek közös elfogyasztása tette oldottá. A hétvége megszervezését és levezetését Győri Péter Benjámin esperes, Kiss Szabolcs Máté ifjúsági szervező és Kustra Csaba lelkész segítette és irányította. A helyszínt a Szolnoki Evangélikus Gyülekezet biztosította. A sorozat következő hétvégéje április 8 és 9-én várható, melynek vezérgondolata: Éreztesd!

Képek és cikk: Kustra Csaba

2016. február 15., hétfő

Pénztárosok találkozója Pilisen

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye életében minden évben fontos helyet kap a gyülekezetek közötti gazdasági, pénzügyi egyeztetés és a „közös nevezők” kialakításához szükséges tájékoztatás. Ez történt meg 2016. február 13-án, szombat délelőtt a Pilisi Evangélikus Egyházközség gyülekezeti termében, melyre mintegy húsz pénztáros és pénzügyekért felelős személy gyűlt össze.


A 2015-2016. évi gyülekezeteket érintő számviteli feladatokra való felkészítést Dobrovolni Máté egyházmegyei másodfelügyelő, korábbi számvevőszéki elnök és Cservenák Anna az Országos Egyház képviselője végezte, akik az un. mókus és libra könyvelési programok kivetített oldalait áttekintve segítették a pénztárosokra váró pénzügyi beszámolók elkészítését. A tájékoztató előadások után a jelenlévők lehetőséget kaptak személyes kérdéseik megbeszélésére is.


Megállapítható, hogy minden egyes gyülekezetnek kihívást jelent a hosszú évtizedekig kézzel írott, sok esetben kockás füzet szintjén vezetett könyvelési módszerről átállni a digitális rendszerű könyvelésre és gondolkozásmódra. Ez a megyei szintű fórum arra hívatott, hogy ezt az átállást segítse, erősítse. Köszönet ezért az előadóknak, és a pilisi gyülekezet befogadó vendégszeretetének.

Cikk, kép: Kustra Csaba

2016. január 22., péntek

LMK Dabas-Gyónon

A várható egyházmegyei események sora 2016. évben január 13-án a Gyónon megtartott lelkészgyűléssel indult.


Az Istentisztelet szolgálatát Varsányi Ferenc a vasárnapi igei előkészítőt Balog Eszter és az előadást Csadó Balázs lelkészek végezték.
A Gyóni gyülekezet vendégszeretetében ezúton sem csalódtak azok a lelkészek, akik részt vettek ezen a találkozón.

Kép, cikk: Kustra Csaba

2015. december 11., péntek

Évzáró Közgyűlés

December 9-én, a naptári év lezárásaként, közgyűlésre gyűltek össze a megye küldöttei. Az irsai gyülekezet látta ismét vendégül a rendezvényt, ami ez alkalommal is kellemes , fűtött környezetet jelentett. A napirend első pontja az egyházmegyéhez benyújtott pályázatok elbírálásának az eredménye volt. 


A fontos adatokat és tudnivalókat Bárdossy Tamás, a Gazdasági Bizottság vezetője ismertette. Ezt követően a megüresedett gyűjteményi felelős megválasztására került sor. A jelölés és a választás sikeres volt, a közgyűlés Hodos Gábort, az irsai gyülekezet presbiterét egyhangúlag választotta meg. Zsinati küldötteink rendszeresen beszámolnak munkájukról, ez így történt most is. Dobrovolni Máté egyházmegyei másodfelügyelő, aki egyúttal a Zsinat Törvényelőkészítő Bizottságának is tagja, részletesen ismertette a korábbi és a legutóbbi zsinaton történteket. Végül az egyebek napirend lehetőséget adott különféle, a megyében sorra kerülő programok ismertetésére.


A közgyűlést - megelőzően és annak zárásaként is - Győri Péter Benjámin esperes áhítata és közös éneklés kertezte.