000

2014. december 6., szombat

Születésnapi ajándék

A Gyóni Evangélikus Egyházközség ajándékot – új lelkészt – kapott 231. születésnapjára: éppen ekkor, 2014. november 30-án iktatta be a szolgálatba Balog Esztert Győri Péter Benjámin, a Dél-Pest Megyei Egyházmegye esperese.


Az ünnepi közgyűlésen Pálfi Gyula felügyelő hangja bizony el-elcsuklott. Ő tárgyalt a gyülekezet nevében többekkel, míg rátalált Balog Eszterre. Miközben keresett, szembesült a ténnyel: nem könnyű ma lelkészt találni, aki vállalja a sokszor nem egyszerű parókusi szolgálatot.

Igen, születésnapi ajándékot kapott a gyülekezet. A kitartó keresés nem volt hiábavaló, valóban együtt örült az egész közösség. Az egyházmegyei felügyelő, Bak Péter és az espereshelyettes, Pintér Mihály köszöntő szavait hallva e sorok írója azt érezte, hogy jó testvérként az egyházmegye vezetői számára is öröm, ha egy gyülekezetben betöltik a megüresedett lelkészi állást.

Forrás: Evangélikus Élet, szöveg: Kertész Géza, fotó: Botta Dénes

2014. november 29., szombat

Deák téri hangverseny

Budapest – A Magyarországi Evangélikus Egyház Reformációi Emlékbizottságának szervezésében 2014. november 29-én a Deák téri evangélikus templomban rendezett hangversenyen a kórusműpályázatra érkezett művek díjkiosztására és ősbemutatóra is sor került.


Az esemény színvonalát növelte, hogy az előadások is magas színvonalról tanúskodtak, hiszen olyan előadók működtek közre mint a Lutheránia Ének- és Zenekar, a Magdala Kórus, a Budaörsi Evangélikus Énekkar vagy az Erkel Ferenc Vegyeskar.

2014. október 13., hétfő

Lelkészgyűlés

Az októberben esedékes lelkészgyűlés a Maglódi gyülekezetben került megrendezésre 8-án. A napot kezdő úrvacsorai Istentiszteletet Balogh Eszter gyóni és  Németh Mihály maglódi lelkész végezte.


Az Istentiszteletet követő közös beszélgetésben a vasárnapi előkészítőt Heinemann Ildikó vecsési lelkész az előadást Selmeczi Lajos keresztelésről szóló dolgozata vezette be. A gyűlés közös ebéddel zárult. Köszönet a maglódi gyülekezet vendégszeretetéért.

kép és szöveg: Kustra Csaba

2014. október 9., csütörtök

Jubilált a koráléneklési verseny Albertiben

„Mindenik embernek a lelkében dal van, és a saját lelkét hallja minden dalban. És akinek szép a lelkében az ének, az hallja a mások énekét is szépnek.” – Ezzel a Babits-idézettel nyitotta meg Mányi Sándorné, a Roszík Mihály Evangélikus Általános Iskola igazgatónője a tizedik koráléneklési versenyt Albertiben 2014. október 4-én.


Szavaiból megtudtuk, hogy az első megnyitón is ez az idézet hangzott el, és az azóta eltelt években több mint 250 fiatal bizonyította az intézmény falai között megrendezett országos versenyen, hogy „szép a lelkében az ének”.

Köszönetet mondott a verseny megálmodójának és fő szervezőjének, Hepp Éva énektanárnőnek is, valamint eredményként könyvelte el, hogy egy korábbi versenyzőt, Iker Borbálát, az iskola volt tanítványát immár a zsűriben üdvözölheti. Ezután Bajnóczi Márió, az Alberti Evangélikus Egyházközség beosztott lelkésze - a vendégekhez szólva - az énekben elmondott imádságok, a korálok jelentőségéről és történetéről mesélt. Majd kérte, hogy a tavaly elhunyt Kossuth-díjas magyar zeneszerzőre, Szokolay Sándorra emlékezve –, akinek életét az iskola folyosóján rövid kiállítás keretében ismerhették meg a látogatók – közösen szólaltassák meg Evangélikus énekeskönyvünk 398-as korálját: Jézus Krisztus, Mesterünk, Mint ígérted, légy velünk…


Isten áldásával lezajlott versenyen az ország különböző részéről érkezett énekeseket három kategóriában értékelte a zsűri: Iker Borbála, Bajnóczi Márió és dr. Wulfné Kinczler Zsuzsanna (elnök).

Gratulálunk a nyerteseknek, köszönjük a felkészítő tanárok és a zsűri, valamint a szervezők munkáját!