000

2014. október 9., csütörtök

Jubilált a koráléneklési verseny Albertiben

„Mindenik embernek a lelkében dal van, és a saját lelkét hallja minden dalban. És akinek szép a lelkében az ének, az hallja a mások énekét is szépnek.” – Ezzel a Babits-idézettel nyitotta meg Mányi Sándorné, a Roszík Mihály Evangélikus Általános Iskola igazgatónője a tizedik koráléneklési versenyt Albertiben 2014. október 4-én.


Szavaiból megtudtuk, hogy az első megnyitón is ez az idézet hangzott el, és az azóta eltelt években több mint 250 fiatal bizonyította az intézmény falai között megrendezett országos versenyen, hogy „szép a lelkében az ének”.

Köszönetet mondott a verseny megálmodójának és fő szervezőjének, Hepp Éva énektanárnőnek is, valamint eredményként könyvelte el, hogy egy korábbi versenyzőt, Iker Borbálát, az iskola volt tanítványát immár a zsűriben üdvözölheti. Ezután Bajnóczi Márió, az Alberti Evangélikus Egyházközség beosztott lelkésze - a vendégekhez szólva - az énekben elmondott imádságok, a korálok jelentőségéről és történetéről mesélt. Majd kérte, hogy a tavaly elhunyt Kossuth-díjas magyar zeneszerzőre, Szokolay Sándorra emlékezve –, akinek életét az iskola folyosóján rövid kiállítás keretében ismerhették meg a látogatók – közösen szólaltassák meg Evangélikus énekeskönyvünk 398-as korálját: Jézus Krisztus, Mesterünk, Mint ígérted, légy velünk…


Isten áldásával lezajlott versenyen az ország különböző részéről érkezett énekeseket három kategóriában értékelte a zsűri: Iker Borbála, Bajnóczi Márió és dr. Wulfné Kinczler Zsuzsanna (elnök).

Gratulálunk a nyerteseknek, köszönjük a felkészítő tanárok és a zsűri, valamint a szervezők munkáját!

2014. szeptember 10., szerda

LMK Pilisen

A lelkészek munkaévet kezdő gyűlése szeptember 10-én Pilisen valósult meg délután 3 órai kezdettel. 


Az úrvacsorai istentiszteletet Blatniczky János Dániel, vasárnapra vonatkozó igére Erdélyi Csaba készítette fel a lelkészeket és az előadást pedig Pintér Mihály tartotta.


A gyűlés befejezése után a lelkészek egy csoportja zenekari próbát tartott.

2014. augusztus 13., szerda

Partitúra zenei tábor Szolnokon

A tábor nyolcadik éves történetének eddigi legnagyobb létszámú összejövetelére került sor 2014. augusztus 3. és 9. között Szolnokon. A mintegy 60 főnyi gyermeksereget a szervezők részben a református részben az evangélikus gyülekezeti házban helyezték el úgy, hogy a helybeli gyermekek közül így is többen minden nap otthon aludtak. 


Mind a vezető mind a résztvevő oldalon idén sok új arc is jelent meg, akiknek rövid időn belül kellett megtalálniuk a helyüket és feladatukat a váltakozó napi programok és események között. A tábor célja nem a nyár közepén unatkozó gyerekek megőrzése és manapság elterjedt vallásos színezetű szórakoztatása, hanem felelős misszió volt, hogy a hirdetett ige által minél többen személyesen is megismerjék Jézus szeretetét.


Ennek a személyes megismerésnek volt az eszköze az előre kidolgozott igetanulmányozási rend, az ezt követő sok-sok személyes és csoportos beszélgetés, közös imádság, különböző hangszerekkel való egyénre szabott ismerkedés, közös felszabadult dicsőítés, étkezés, játék és kirándulás.

2014. augusztus 4., hétfő

Pályázat lelkészi állásra

Megüresedett a Péteri Evangélikus Egyházközség lelkészi állása. A lelkészválasztást előkészítő folyamat a meghirdetés szakaszába lépett. Az egyházközség várja azoknak a lelkészeknek a jelentkezését, akik szolgálatukat szívesen folytatnák Péteriben (2209 Péteri, Bohus Dániel tér 1.)

Az elvégzendő szolgálatról, a körülményekről és a díjlevélről részletes információ kérhető a Dél-Pest Megyei Evangélikus Egyházmegye Esperesi Hivatalában (5000 Szolnok, Verseghy park 1.). E-mailt Győri Péter Benjámin esperesnek a szolevgyul@lutheran.hu címre kérünk, személyes kapcsolatfelvétel a 20/824-4829-os egyházi mobilszámon lehetséges. A pályázatokat (önéletrajz pályaképpel, motiváció ismertetése, a gyülekezeti szolgálatra vonatkozó tervek, elképzelések) e-mailen és/vagy postai úton 2014. augusztus 31-ig (postabélyeg kelte) a Dél-Pest Megyei Evangélikus Egyházmegye Esperesi Hivatalába kell megküldeni.

A gyülekezet presbitériuma fenntartja a jogot, hogy a pályázatokat előzetesen értékelje. Az új lelkész megválasztásáról a törvényben meghatározott eljárás szerint a gyülekezet közgyűlése dönt.